Witamy na Facebooku – czyli jak założyć konto w serwisie Facebook?

W dzisiejszych czasach trudno jest znaleźć osobę, która nie posiada konta na facebooku. Platforma ta jest na tyle popularna, że niemal obowiązkowa do komunikacji z rodziną czy ze znajomymi – ale i nie tylko. Szczególnie w pracy związanej z marketingiem wymaga się posiadania takowego konta. Co może wydać się nieprawdopodobne, również pracodawcy korzystają ze wspomnianej platformy w celu poznania potencjalnego pracownika. Jak widać, facebook ma ogromny wpływ na nasze życie, jak zatem założyć na nim konto? Postaram wam się to nieco przybliżyć.

Witamy na facebooku – Pierwsze kroki

Zakładanie konta na facebooku jest banalnie proste, a korzyści, jakie możemy z niego czerpać, są niezwykle wielkie. Obecnie z platformy korzysta ponad 2.8 miliarda aktywnych użytkowników, co powinno potwierdzić teorię, jakoby portal ten był jednym z najbardziej popularnych na świecie. Faktem jest, że swoją świetność ma już za sobą, nie mniej twórcy cały czas dążą do tego, by spełniać oczekiwania osób zarejestrowanych. Co zatem powinniśmy zrobić, aby naszym oczom ukazał się legendarny napis powitalny Witamy na Fejsbuku?

Postępuj zgodnie z poniższymi punktami, a ujrzysz obiecany rezultat: 

 • Uruchom swoją przeglądarkę internetową
 • W nowej zakładce przejdź do adresu www.facebook.com
 • Kliknij „Utwórz nowe konto”

Na tym etapie powinno wyskoczyć Tobie nowe okno z rubrykami do wypełnienia.

 • Podaj swoje Imię i Nazwisko
 • Numer telefonu komórkowego bądź e-mail
 • Wymyśl swoje hasło – Możliwe jak najsilniejsze- tzn. składające się z dużych i małych liter, znaków itp. 
 • Podaj swoją date urodzenia
 • Określ swoją płeć
 • Kliknij „zarejestruj się”

Jeśli wykonałeś wszystkie te czynności, powinieneś zalogować się na swój adres e-mail. W skrzynce odbiorczej widnieć powinna wiadomość od Facebooka z linkiem do aktywacji konta „Potwierdź swoje konto” i wymaganym kodem. Link przekieruje cię do strony, gdzie należy podać kod zaczynający się od „FB-„. Teraz gdy już potwierdziłeś swoją tożsamość, w powiadomieniach powinieneś ujrzeć przywitanie „Witamy na Facebooku! Jest to pewnego rodzaju zachęta to wyszukania znajomych przez ten właśnie portal. 

Witamy na Facebooku – Pierwsze logowanie

W praktyce tuż po aktywacji automatycznie zostajemy zalogowani do naszego nowopowstałego konta. Co, jednak jeśli chcemy zalogować się po raz kolejny? Facebook nieustannie wprowadza zmiany związane z funkcjonalnością naszych kont i sposobem, w jaki się logujemy. Obecnie na stronie głównej do dyspozycji mamy dwa rozwiązania:

Sposób pierwszy.

 • Kliknij awatar z Twoim imieniem, znajdujący się na stronie głównej (jeśli takowy się znajduje)
 • Po kliknięciu facebook poprosi Cię o podanie hasła – lub, jeśli zostało one zapamiętane, przekieruje Cię bezpośrednio do Twojego konta.

Sposób drugi.

 • Na stronie głównej po prawej stronie widoczne są dwie rubryki do wypełnienia
 • Podaj swój email, na który zarejestrowałeś swoje konto Facebook
 • Podaj hasło, które wymyśliłeś w trakcie rejestracji i kliknij „Zaloguj się”

Po zalogowaniu na konto naszym oczom ukarze się oś czasu. Jest to miejsce, gdzie udostępniane są posty Twoje i Twoich znajomych czy też grup i stron, do których należysz i które lubisz. Przechodząc do zakładki „Witamy” znajdującej się po lewej stronie, zauważysz napis „Witaj na Facebooku”. W tym miejscu dostaniesz sugestie kroków, które warto popełnić. Do jednych z nich należy zmiana zdjęcia profilowego czy ustawienia prywatności. Ważnym jest nadmienie, iż komunikat powitalny Witamy na Facebooku otrzymują jedynie osoby, które posiadają nowe konto Facebook. Po wykonaniu podstawowych czynności związanych z personalizacją profilu zakładka ta będzie już dla nas niewidoczna.

Jeśli na to spojrzeć od strony praktycznej, logicznym się wydaje, że zakładka z powiadomieniem „Witamy na facebooku” znika po pewnym czasie. Ma ona bowiem jedynie pomóc w pierwszych krokach naszej przygody z tą platformą, a nie irytować ciągłymi sugestiami związanymi z personalizacją konta. Zatem czy to w jakiś sposób ujmuje platformie? Jedynie sprawia, że korzystanie z facebooka jest jeszcze przyjemniejsze!

One thought on “Witamy na Facebooku – czyli jak założyć konto w serwisie Facebook?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Ile trwają reklamy w kinie?
marketing afiliacyjny Next post Co to jest afiliacja i jak na niej zarabiać?