waga w telefonie

Waga w telefonie w formie aplikacji – jak działa?

W dobie powszechnej cyfryzacji i minimalizacji, telefon komórkowy stał się nierozłącznym elementem naszego życia. W dzisiejszych nie służy on jednak tylko i wyłącznie do wykonywania połączeń czy pisania wiadomości tekstowych. Twórcy aplikacji na smartfony prześcigają się w zaopatrywaniu klientów w różnorodne aplikacje, rzekomo ułatwiające wykonywanie zwykłych czynności czy codziennych obowiązków. Do jednej z nich należy aplikacja waga. Jak działa waga na telefon i czy rzeczywiście można się nią zważyć identycznie jak normalną wagą łazienkową? Sprawdziliśmy to! Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Waga na telefon, czyli jak się zważyć bez wagi

Aplikacją waga jest bardzo łatwo dostępna dla użytkowników smatfonów. Można ją znaleźć w sklepie Google Play albo pobrać ze stron internetowych po wpisaniu w wyszukiwarkę. Instalacja zajmuje dosłownie chwilę i już można ważyć. Niestety, nie zmierzymy swojej własnej wagi – waga na telefon funkcjonuje jedynie w niewielkim formacie, czyli jako waga gramowa, przy użyciu której zważymy drobne przedmioty, np. kubek z herbatą, małe naczynia czy książkę. Wystarczy uruchomić aplikację, położyć telefon na równej powierzchni, na nim ustawić obiekt, którego wagę pragniemy ustalić, wcisnąć jeden guzik i po problemie. Całość procesu jest banalnie prosta. Z wagę w smartfonie mogą korzystać nawet dzieci. Niektóre aplikacje posiadają szeroki wachlarz parametrów do ustawienia przed przystąpieniem do ważenia. Mamy do dyspozycji m.in. różne jednostki wagi (polskie, np. gramy, dekagramy, kilogramy oraz zagraniczne, np. funty czy uncje), przeliczanie zmierzonej wagi na inne jednostki czy zapisywanie pomiarów. Wszystkie funkcje są z reguły dostępne w postaci bezpłatnej, przerywanej jedynie krótkimi reklamami, co w niczym nie przeszkadza w ich użytkowaniu.

Waga w telefonie – do czego się (nie) przydaje

Poprzez swój kieszonkowy rozmiar, wagi na smartfona znajdują zastosowanie przede wszystkim jako wagi kuchenne. Aby jednak nie było zbyt kolorowo, mają one swoje zalety, ale również wady. Do niezaprzeczalnych korzyści należy z pewnością ich dostępność. Zazwyczaj telefony komórkowe zabieramy ze sobą dosłownie wszędzie, dlatego mając w nim aplikację do ważenia, możemy mieć dostęp do wagi w każdej sytuacji. Nie trzeba targać prawdziwej wagi kuchennej, by odmierzyć małe ilości produktów lub składników, co jest niezwykle przydatne zwłaszcza dla ludzi z branży gastronomicznej lub po prostu gospodyń domowych. Jednakże, do słabych stron aplikacji tego typu należy ich niedokładność i niewielki format. Niestety, wagi na telefon mają to do siebie, że nie są stworzone z myślą o dokładnych, skrupulatnie wykonywanych pomiarach, dlatego nie użyjemy ich do odmierzania, np. porcji lekarstw. Ich wyniki musimy traktować jako przybliżoną, nie rzeczywistą wagę. Nie nadają się również do ważenia ciężkich garnków ani innych, wielkogabarytowych przedmiotów.

Podsumowując, wagi na smartfona są szeroko dostępne i niezwykle łatwe w obsłudze. Jeżeli potrzeba szybkich, niezbyt dokładnych pomiarów czy sprawdzenia, ile waży jakiś mały przedmiot, aplikacja waga jest wręcz wybawieniem od ciągłego dźwigania wagi kuchennej. Waga na telefon sprawdzi się idealnie dla dzieci rozpoczynających swoją przygodę w świecie gastronomii albo jako śmieszny gadżet do zakładów w towarzystwie. 

One thought on “Waga w telefonie w formie aplikacji – jak działa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Technik organizacji reklamy – ile zarabia i na czym polega jego praca?
oprogramowanie szpiegowskie Next post Jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w swoim telefonie?