Jak znaleźć numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego osoby prywatnej?

Kiedy istniały książki telefoniczne nie było problemu, aby znaleźć czyjś numer telefonu. Każdy był tam wpisany, także osoby prywatne, czy sobie ktoś tego życzył czy nie. W spisie tym były zarówno firmy, abonenci jak i instytucje. Dzisiaj wszyscy posiadają telefony komórkowe. Pytanie jest jak znaleźć w dzisiejszych czasach kogoś numer telefonu?

Jak znaleźć numer telefonu?

Najłatwiejszym zadaniem jest znalezienie numeru instytucji lub firmy. Każda firma rzetelnie podaję publicznie swoje dane kontaktowe do wiadomości klienta, więc są szeroko dostępne między innymi na stronie internetowej przedsiębiorstwa, gdzie mamy zarówno numer telefonu jak i mail oraz adres siedziby.

Jak jednak znaleźć numer telefonu stacjonarnego osoby prywatnej lub jej komórki? Najłatwiej jest zacząć szukanie danej osoby na mediach społecznościowych. Tam bardzo często osoby publikują również swój kontakt telefoniczny.

Szukanie numeru telefonu poza social mediami

Jeżeli dana osoba nie posługuje się social mediami jest jeszcze jedno miejsce, gdzie możemy spróbować ją wyszukać, a właściwie jej numer telefonu komórkowego czy stacjonarnego. To książka telefoniczna online. Jednak minusem jest to, że w takiej książce abonenci telefonów pozostawiają swoje dane telefoniczne do siebie dobrowolnie. To znaczy, że nie znajdziemy tam niestety wszystkich użytkowników numerów telefonów. Jednak ciągle, z dnia na dzień, coś się tam zmienia, ponieważ coraz większa liczba ludzi decyduje się na zostawienie oraz ujawnienie swoich danych w internetowej książce telefonicznej. Może i ta metoda nie jest w stu procentach dokładna, ale daje nam nadzieję, że może to właśnie tam znajdziemy upragniony, szukany przez nas kontakt, czyli numer telefonu do danej osoby. Codziennie nowi ludzie wpisują się do bazy numerów. Więc naprawdę można mieć nadzieję.

Jak korzystać z książki telefonicznej online?

Pierwszym krokiem jest wejście na stronę, gdzie znajdziemy książkę telefoniczną online. Taka strona internetowa to na przykład totallookup.com. Gdy już znajdziemy się na wybranej przez nas stronie wpisujemy znane nam dane osoby, której kontaktu się poszukuje, więc możemy znaleźć numer telefonu po nazwisku lub adresie. Potem czekamy krótką chwilę na wyniki naszego wyszukiwania. Ten rodzaj książki telefonicznej przeszukuje na raz kilka stron, gdzie spodziewa się znaleźć poszukiwane informacje. Aby skorzystać z takiej książki telefoniczne nie musimy się nigdzie rejestrować, ani podawać żadnych swoich danych. Nie trzeba także nic za to płacić. W każdym szukaniu uzyskuje się prawie sto raportów przeszukiwania, a to naprawdę dużo.

W dzisiejszych czasach naprawdę łatwo i szybko możemy zdobyć czyjś numer telefonu. Nie trzeba już używać i szukać w ciężkiej książce telefonicznej w wersji papierowej. Niektóre osoby pamiętają jeszcze te książki i malutki druczek jakim była ona pisana. Duża ilość osób ze słabym wzrokiem nie mogła nic odczytać, więc dla nich była ona po prostu bezużyteczna i musieli i tak zadzwonić do biura numerów. Na komputerze mamy pełną swobodę i wygodę. Jeżeli ktoś słabo widzi może ustawić sobie czcionkę według własnego uznania – albo powiększyć albo zmniejszyć. Książka telefoniczna online jest także „przy nas” cały czas, jest pod ręką, w każdym momencie, gdy tylko mamy połączenie z siecią, a jej obsługa jest banalnie prosta i szybka.

One thought on “Jak znaleźć numer telefonu stacjonarnego lub komórkowego osoby prywatnej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

oprogramowanie szpiegowskie Previous post Jak wykryć oprogramowanie szpiegowskie w swoim telefonie?
Next post Good Content – co to jest i jak zarabiać na copywritingu?