marketing afiliacyjny

Co to jest afiliacja i jak na niej zarabiać?

Czym jest afiliacja?

Afiliacja to jeden ze sposobów na zarabianie w internecie. Jest to sposób pozwalający na czerpanie korzyści finansowych dzięki polecaniu produktów czy usług. Ten sposób pozwala na zarobek firmie – przynosi to bowiem zwiększenie sprzedaży ze względu na zapewnioną przez blogerów oraz innych użytkowników sieci reklamę. Zarabia oczywiście też osoba polecająca uzyskując procent od sprzedaży każdego produktu, do którego zakupu został wykorzystany jej link.

Rodzaje programów, do których możemy dołączyć

Jeśli zdecydujemy się na dołączenie do branży afiliacyjnej powinniśmy rozważyć do jakiego programu warto dołączyć. Do wyboru mamy rozliczenia:

  • CPC – z angielskiego „cost per click”. Ten typ rozliczenia polega na otrzymywaniu prowizji za każde kliknięcie w indywidualnie wygenerowany link. W tym przypadku nie musimy się martwić czy dana osoba kupi produkt.
  • CPS – czyli „cost per sale”, jest to najpopularniejszy i najbardziej preferowany sposób rozrachunków firm z członkami programów. Osoba polecająca otrzymuje wynagrodzenie kiedy transakcja sprzedaDzży zostanie pomyślnie zrealizowana.
  • CPL – „cost per lead”. Jest to opcja, z której korzystają przedsiębiorstwa oferujące usługi, np. banki. Wiąże się ona z wypłatą honorarium po spełnieniu określonego celu.

Czy to się opłaca?

Wiele osób ma obawy przed zarabianiem w internecie, zadając sobie pytanie o bezpieczeństwo oraz opłacalność. Jednakże warto zaznaczyć, że marketing afiliacyjny ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest brak konieczności inwestycji własnych środków finansowych. Przystępując do programu możemy zarejestrować się za darmo, a następnie zacząć polecać. Nie jesteśmy zmuszeni do zakładania własnej działalności, czy też wypełniania skomplikowanych formalności. Polecać może każdy.

Afiliacja pozwala także na nienormowany czas pracy. Nie musimy rezygnować z etatu aby zająć się polecaniem. Jest to więc dobry sposób na dorobienie. Wystarczy, że w dowolnym dla siebie momencie będziemy w stanie dotrzeć do grupy odbiorców w celu polecenia im produktu. Nasze wynagrodzenie zależne jest od naszego zaangażowania. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by poświęcić się temu w większym wymiarze godzin. Po osiągnięciu określonego w regulaminie programu pułapu finansowego możemy wypłacić swoje środki na konto.

Idealnym rozwiązaniem jest posiadanie bloga lub konta na jednym z serwisów społecznościowych. Wtedy możemy dobrać program dopasowany do naszych odbiorców. Nie ma też konieczności podpisywania umów, w każdy momencie możemy więc zrezygnować z polecania.

Oczywiście zalety odczuwa również druga strona programu. Dzięki zainwestowaniu w branże afiliacyjną nie ma potrzeby martwienia się o umieszczanie mniej efektywnych pod względem marketingowym bilbordów czy reklam w prasie. Blogerzy czy influencerzy są w stanie wygenerować ogromny ruch na stronie oraz zachęcić swoich odbiorców do kupna.

Podsumowując co to jest afiliacja? To sposób na zarabianie w internecie przeznaczony dla ludzi, którzy samodzielnie chcą decydować o swoim czasie pracy, a także są otwarci na rywalizację i nowe wyzwania.

One thought on “Co to jest afiliacja i jak na niej zarabiać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous post Witamy na Facebooku – czyli jak założyć konto w serwisie Facebook?
dziecięce etui Next post Etui na telefon dla dziecka – jakie wybrać?